Producenci turbosprężarek

producenci turbosprężarekTurbosprężarka to maszyna wirnikowa składająca się z turbiny i sprężarki osadzonych na wspólnym wale. Jest ona wykorzystywana do doładowywania silnika spalinowego lub kotła parowego. Turbina jest zasilana spalinami z silnika, a sprężone powietrze przez sprężarkę zasila silnik. Do cylindra wprowadzona jest większa ilość powietrza dzięki czemu wzrasta moc silnika, większy jest też stopień sprężania dzięki czemu rośnie sprawność.

W Polsce jest wielu producentów turbosprężarek. Są to między innymi: Garrett, Honeywell, BorgWarner, Holset, IHI, Mitsubishi, Toyota i KKK.  Który z nich ma najlepszą ofertę? Jaki producent oferuje najlepszą turbosprężarkę?

Garrett to wiodący pionier technologii turbosprężarek na świecie. Turbosprężarki Garrett pobudzają silnik do pracy oraz pomagają w zmniejszeniu zużycia paliwa oraz emisji spalin. Dystrybutorem turbosprężarek w Polsce jest firma MOTO-REMO Burzynscy SP.J.

Honeywell to producent najnowszych technologii związanych z wytwarzaniem energii, bezpieczeństwem i ochrony ludzi. Jest też producentem systemów transportowych, które umożliwiają zwiększenie wydajności i efektywność pojazdów osobowych jak i handlowych na całym świecie.

BorgWarner – producent turbodoładowań dla  pojazdów użytkowych, lokomotyw i silników morskich. Jest on największym  na  świecie dostawcom produktów przemysłu motoryzacyjnego. W Polsce dystrybutorem sprężarek BorgWarner jest MOTO-REMO Burzynscy SP.J.

 

Holset – producent turbosprężarek, które są wyposażone w turbo Cummins. Turbosprężarki Holset redukują czas przestoju, oszczędzają paliwo.

IHI to producent turbosprężarek do silników. Pomagają one w redukcji spalania i emisji spalin.

Mitsubishi to producent turbosprężarek i silnika Europe BV. Dostarcza je na europejski rynek motoryzacyjny. Najwyższej jakości turbosprężarki spełniające najważniejsze wymogi.

Zdjęcie przedstawia turbosprężarkę.
Wykorzystano go dzięki uprzejmości firmy Turbor